Независимый сайт адвокатов Украины
«Не следует доверять человеку, который, утверждая что-либо, кладет руку на сердце» (Лихтенберг Г.)

Інформаційна Довідка В справах щодо оскарження рішень «установчого зізду» Адвокатів України, який відбувся 17 листопада 20012 року в Готелі «Русь»                         І н ф о р м а ц і й н а    Д о в і д к а

            В справах щодо оскарження рішень "установчого зізду"

            Адвокатів України , який відбувся 17 листопада 20012 року в

            Готельному комплексі "Русь"

 

     В зв'язку з недостатнім інформуванням адвокатів щодо оскарження рішень "установчого зізду" адвокатів України та спробами деяких "інформаційних кілерів" використати певну інформацію в перекручений та брехливий спосіб, обвинуваченням Голови Ради адвокатів України в "зраді" інтересів адвокатів повідомляємо наступне:

1.По справі №15939/12/2670 за адміністративним позовом Висоцького В.І. до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України, державного реєстратора Відділу держаної реєстрації Печерської районної в м. Києві державної адміністрації Савенкової О.В., за участю третьої особи що н заявляє самостійних вимог на предмет спору Недержавної некомерційної неприбуткової професійної організації «Національна асоціація адвокатів України» про визнання рішень нечинними, скасування державної реєстрації та зобов’язання вчинити певні дії.

28 листопада 2012 року на розширеному засіданні Ради адвокатів України було прийнято рішення про скликання і проведення 02 лютого 2013 року позачергового з’їзду адвокатів України, на якому і повинна вирішуватись легітимність прийнятих рішень «Установчим з’їздом адвокатів України».

У зв’язку з цим 04.12.2012 на підставі клопотання про відкликання адміністративного позову Позивачем, Окружний адміністративний суд міста Києва постановив ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду.

Звертаємо увагу адвокатів, що дане рішення продиктоване дотриманням адвокатською спільнотою принципів самоврядування, тобто самовизначення адвокатами законності проведення «Установчого з’їзду адвокатів України», а також для того щоб не допустити при вирішенні цього питання адміністративного впливу окремих державних службовців.

Таке відкликання стало можливим і після гучних заяв пані Ізовітовоі Л.П., озвучених деякими ЗМІ щодо того що Рада адвокатів не буде збиратися до вирішення питань в судах та наміру застосувати адміністративний ресурс і тиск на суд. В такий спосіб "товариші" мали намір добитися ухвалення рішення щодо відмови в позові Висоцькому та одночасно надати легітимність проведенному "зізду" адвокатів. Рішення про відкликання позову( не плутати з відмовою від позову) стало можливим після того як суд намагався об'єднати в одному провадженні всі позові заяви Висоцького В.І. Таким чином Голова РАУ Висоцький від позовів не відмовлявся а лемент, піднятий деякими ЗМІ, переслідує ціль ввести адвокатів в оману. До того ж звертаємо увагу що згідно ст.99, 155 Кодексу адміністративного судочинства  позивач в межах шестимісячного строку, може  звернутись з даним позовом в загальному порядку.

     Позивач Висоцький таку можливість використав та звернувся з окремим адміністративним позовом щодо скасування державної реєстрації та з окремим позовом щодо скасування рішень "установчого зізду" адвокатів України від 17 листопада 2012 року, який проведений в готельному комплексі "Русь" але в іншому порядку, з урахуванням судової практики.

2. По справі №2а-16097/12/2670 за позовом Висоцького В.І. до "Установчого з’їзду" адвокатів України, треті особи Вища Рада Юстиції, Темкіжев І.Х., про визнання протиправними та скасування рішень, зобов’язання вчинити певні дії.

04.12.2012 Окружний адміністративний суд міста Києва постановив ухвалу про закінчення підготовчого провадження по справі.

Вищевказаною ухвалою, залучено третьою стороною по справі яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Вищу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, а не Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури при Кабінеті Міністрів України, на чому наполягав Позивач. Заяву про залучення ВКДКА в якості третьої особи було подано представником Загарії В.М. (як фізичної особи) безпосередньо в судовому засіданні, що закону протирічить. Проте суд відмовив у задоволенні клопотання про відкладення попереднього розгляду справи, ознайомлення з матеріалами справи (а фактично з відповідною заявою та додатків до неї) для можливості викладення письмових пояснень щодо заяви, а на усні заперечення представників Позивача не зважив.

Пан Темкіжев І.Х. в попереднє судове засідання не з’явився, просив справу розглядати за його відсутності та позові вимоги не визнав.

3.До окружного адміністративного суду м.Києва подані позови щодо визнання неправомірними дій окремих"організаторів" "установчого зізду" адвокатів України.

4. В інші суди України підготовлені та подані інші позови( з іншими предметами позову) щодо встановлення певних фактів та обставин або їх відсутності та скасування окремих рішень.

 

Про перебіг судових засідань буде своєчасно надаватись об'єктивна інформація .

              Секретаріат Ради адвокатів України