Независимый сайт адвокатов Украины
«Основы каждого государства и фундамент любой страны покоятся на справедливости и правосудии» (Ас-Самарканди)

РІШЕННЯ спільного засідання ради адвокатів Волинської області, КДКА Волинської області, уповноважених представників адвокатських об’єднань Волинської областіРІШЕННЯ
спільного засідання
ради адвокатів Волинської області,
кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Волинської області,
уповноважених представників адвокатських об’єднань Волинської області


           20 листопада 2012 року                                                  м. Луцьк

Рада адвокатів Волинської області в складі Голови ради Руденко Г.А, заступника Голови ради Пилипчука В.Ф, секретаря ради Філіповича В.Є, членів ради: Богоноса І.М, Єлова В.А, Максимовича О.В, Мисковця О.Ю,  Москалюк О.О, Парадищук Л.М, Шворака П.Г, Шостака В.В;Волинська кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури в складі: Голови Волинської КДКА Сорокопуда М.О, заступників голови ВКДКА Ковальова С.В. та Кирись Г.Й, членів ВКДКА: Василюка І.М, Козюри А.Г, Ульчака Б.І, Груника А.М, Подольчука О.С, Дениса О.І, Бєляєвої Т.П, Пак Н.Г, Лапіна І.О, Федоша С.М, Джури О.Я, представників від Волинської області до Ради адвокатів України та Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Комарницької О.О. та Таргонія В.О, уповноважених представників адвокатських об’єднань Волинської області Сафулька С.Ф, Слабенка С.І,  розглянувши на спільному засіданні звіт делегатів від Волинської області на Установчий з’їзд адвокатів України та ситуацію, яка склалась в адвокатурі на даний час,
Встановили:
Установчою конференцією адвокатів Волинської області від 05.10.2012 року відповідно до перехідних положень Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» було обрано делегатами на Установчий з’їзд від адвокатів Волинської області Сафулька С.Ф, Ковальова С.В,  Руденко Г.А, Комарницьку О.О, Сорокопуда М.О, Таргонія В.О, Пилипчука В.Ф. Обов’язок щодо організаційно-технічного забезпечення проведення Установчого з’їзду адвокатів України покладався відповідно до перехідних положень Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» на Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури при Кабінеті міністрів України. ВККА поштою повідомила кожного делегата про проведення з’їзду адвокатів України – 17-18 листопада 2012 року в конференц-залі Готельного комплексу «Русь». Делегати від Волинської області прибули на з’їзд відповідно до поштового повідомлення та зареєструвалися у списках делегатів, сформованих Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури при Кабінеті Міністрів України. Однак, потрапити в конференц-зал Готельного комплексу «Русь» делегати від Волинської області не змогли, в зв’язку з неправомірними діями деяких керівників органів адвокатського самоврядування від окремих регіонів (міста Києва, Київської області, Донецької, а також Харківської та Закарпатської, де повноваження керівників взагалі є спірними) та члена ВККА ( держслужбовця ) Ізовітової Л.П, яків всупереч перехідним положенням Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», проігнорували інтереси адвокатури та порушили принципи демократичного формування адвокатського самоврядування.
Делегати від Волинської області в числі інших делегатів від 24 регіонів України змушені були перейти до іншого приміщення, а саме кінотеатру «Кінопанорама»за адресою: вул. Шота Руставелі, 19, м. Київ, де Установчий з’їзд продовжив свою роботу
Враховуючи наведене, Рада адвокатів Волинської області, Волинська кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, представники від Волинської області до Ради адвокатів України та Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури та уповноважені представники адвокатських об’єднань Волинської області, керуючись перехідними положеннями Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Вирішили:

Визнати дії та рішення делегатів від Волинської області на Установчому з’їзді адвокатів, який розпочав свою роботу у Готельному комплексі \"Русь\" по вул. Госпітальній 4, у м. Києві, та продовжив роботу у приміщенні кінотеатру «Кінопанорама»  по вул. Шота Руставелі, 19 у м. Києві, такими, що відповідають перехідним положенням Закону України«Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Вважати Установчий з’їзд адвокатів України, який розпочав свою роботу у Готельному комплексі \"Русь\" по вул. Госпітальній 4, у м. Києві, та продовжив роботу у приміщенні кінотеатру «Кінопанорама»  по вул. Шота Руставелі, 19 у м. Києві таким, що відбувся у відповідності до перехідних положень Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та є легітимним.
Прийняті рішення на Установчому з’їзді адвокатів України, який відбувся у приміщенні кінотеатру «Кінопанорама»  по вул. Шота Руставелі, 19 у м. Києві, вважати легітимними.
Усі рішення, прийняті зібранням частини делегатів від окремих регіонів України, яке проходило у конференц-залі Готельного комплексу \"Русь\" по вул. Госпітальній 4, у м. Києві, вважати нелегітимними.
Вважати дії адвокатів Башенка С.В., Ковбасинської Г.В., Рафальської І.В., Немеша П.В., Ізовітової Л.П., Гайворонської В.В. такими, що зашкодили процесу об’єднання адвокатів України і є по суті розкольницькими, спрямованими на роз’єднання адвокатів та перешкоджання процесу формування адвокатського самоврядування відповідно до перехідних положень Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Зобов’язати раду адвокатів Волинської області скликати збори адвокатів Волинської області для обговорення ситуації в Українській адвокатурі.
Раді адвокатів Волинської області з метою єдності адвокатури України на своєму засіданні відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» розглянути питання про ініціювання проведення позачергового з’їзду адвокатів України.
Направити письмове звернення щодо ситуації, яка склалася в зв’язку з виконанням перехідних положень Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» до усіх регіональних органів адвокатського самоврядування України, органів влади України та органів місцевого самоврядування, Спілки адвокатів України, Союзу юристів України, Асоціації юристів України, засобів масової інформації.

Голова  ради адвокатів Волинської області                                                Руденко Г.А.

Секретар ради адвокатів Волинської області                                             Філіпович В.Є.

Голова Волинської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії                             Сорокопуд М.О.

Секретар Волинської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії                Пак Н.Г.

Члени ради адвокатів та КДКА Волинської області, представники від Волинської області до Ради адвокатів України та Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури,уповноважені представники адвокатських об’єднань Волинської області

 

       До органів Державної влади України
       та органів місцевого самоврядування

       Спілки адвокатів України

       Асоціації юристів України

       Союзу юристів України

       регіональних органів адвокатського самоврядування в Україні засобів масової інформації

 


Звернення
                    щодо ситуації, яка склалася в зв’язку з виконанням перехідних положень 
                                 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність


Адвокатура України – недержавний самоврядний інститут, що забезпечує здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги на професійній основі, а також самостійно вирішує питання організації і діяльності адвокатури в порядку, встановленому цим Законом.
З метою забезпечення належного здійснення адвокатської діяльності, дотримання гарантії адвокатської діяльності, захисту професійних прав адвокатів, забезпечення високого професійного рівня адвокатів та вирішення питань дисциплінарної відповідальності адвокатів в Україні має діяти адвокатське самоврядування, яке формується відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Установчою конференцією адвокатів Волинської області від 05.10.2012 року відповідно до перехідних положень Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» було сформовано органи адвокатського самоврядування Волинської області та обрано делегатами на Установчий з’їзд від адвокатів Волинської області Сафулька С.Ф, Ковальова С.В,  Руденко Г.А, Комарницьку О.О, Сорокопуда М.О, Таргонія В.О, Пилипчука В.Ф. Обов’язок щодо організаційно-технічного забезпечення проведення Установчого з’їзду адвокатів України покладався відповідно до перехідних положень Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» на Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури при Кабінеті міністрів України. ВККА поштою повідомила кожного делегата про проведення з’їзду адвокатів України – 17-18 листопада 2012 року в конференц-залі Готельного комплексу «Русь». Делегати від Волинської області прибули на з’їзд відповідно до поштового повідомлення та зареєструвалися у списках делегатів, сформованих Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури при Кабінеті Міністрів України. Однак, потрапити в конференц-зал Готельного комплексу «Русь» делегати від Волинської області не змогли, в зв’язку з неправомірними діями деяких керівників органів адвокатського самоврядування від окремих регіонів (міста Києва, Київської області, Донецької, а також Харківської та Закарпатської, де повноваження керівників взагалі є спірними) та члена ВККА ( держслужбовця ) Ізовітової Л.П, які всупереч перехідним положенням Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», проігнорували інтереси адвокатури та порушили принципи демократичного формування адвокатського самоврядування.
Делегати від Волинської області в числі інших делегатів від 24 регіонів України змушені були перейти до іншого приміщення, а саме кінотеатру «Кінопанорама»за адресою: вул. Шота Руставелі, 19, м. Київ, де Установчий з’їзд продовжив свою роботу
Враховуючи наведене , Рада адвокатів Волинської області, ВКДКА та уповноважені представники адвокатських об’єднань, керуючись перехідними положеннями Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» вважають за необхідне заявити наступне:


1. Вважаємо, що дії та рішення делегатів від Волинської області на Установчому з’їзді адвокатів, який розпочав свою роботу у Готельному комплексі \"Русь\" по вул. Госпітальній 4, у м. Києві, та продовжив роботу у приміщенні кінотеатру «Кінопанорама»  по вул. Шота Руставелі, 19 у м. Києві, такими, що відповідають перехідним положенням Закону України«Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
2. Вважаємо Установчий з’їзд адвокатів України, який розпочав свою роботу у Готельному комплексі \"Русь\" по вул. Госпітальній 4, у м. Києві та продовжив у приміщенні кінотеатру «Кінопанорама»  по вул. Шота Руставелі, 19 у м. Києві, таким що відбувся у відповідності до перехідних положень Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та є легітимним.
3. Прийняті рішення на Установчому з’їзді адвокатів України, який відбувся у приміщенні кінотеатру «Кінопанорама»  по вул. Шота Руставелі, 19 у м. Києві, вважаємо легітимними.
4. Усі рішення, прийняті зібранням частини делегатів від окремих регіонів України, яке проходило у конференц-залі Готельного комплексу \"Русь\" по вул. Госпітальній 4, у м. Києві, вважаємо нелегітимними.
5. Вважаємо дії адвокатів Башенка С.В., Ковбасинської Г.В., Рафальської І.В., Немеша П.В., Ізовітової Л.П., Гайворонської В.В. такими, що зашкодили процесу об’єднання адвокатів України і є по суті розкольницькими, спрямованими на роз’єднання адвокатів та перешкоджання процесу формування адвокатського самоврядування відповідно до перехідних положень Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». На думку адвокатів Волині, саме ці особи є винними у намаганні зірвати роботу Установчого з’їзду адвокатів.
6. Вважаємо за доцільне з метою єдності адвокатури України Радам адвокатів регіонів на своїх засіданнях відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» розглянути питання про ініціювання проведення позачергового з’їзду адвокатів України.
Звертаємось до всіх небайдужих до долі адвокатури в Україні та просимо в межах їх компетенції вжити дієвих заходів щодо відновлення законодавчого демократичного формування адвокатського самоврядування, зокрема, його вищих органів, притягнення до відповідальності осіб, винних в порушені Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та інформування про це звернення громадськість України.

Голова  ради адвокатів Волинської області                                                              Руденко Г.А.

Секретар ради адвокатів Волинської області                                                          Філіпович В.Є.

Голова Волинської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії                                   Сорокопуд М.О.

Секретар Волинської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії                                Пак Н.Г.

Члени ради адвокатів та КДКА Волинської області, представники від Волинської області до Ради адвокатів України та Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури,уповноважені представники адвокатських об’єднань Волинської області